Tutvustus & asukoht

Roosi 49, Tartu krundile on valminud nüüdisaegse planeeringuga eksklusiivne 12 korteriga kortermaja, mis asub Tartu Raekoja platsist vaid 900 meetri kaugusel.

Roosi tänav on peamine ühendustee kesklinna ja Eesti Rahva Muuseumi ning kogu tulevase Raadi kultuurikvartali vahel. Rekonstrueeritud tänaval on mugav ja turvaline liiklemine nii jalakäijatele kui ka ratturitele. Rekonstrueerimise käigus on tänavale rajatud kergliiklustee ja uus tänavavalgustus.

Juurdepääs krundile on Roosi tänavalt – puldiga avatav värav sõidukitele ja jalgvärav. Hoovis on haljasala, betoonkividega parkla 19 autole, betoonkivi-sillutisega kõnnitee hooneni. Hooviala on valgustatud maja seina kinnitatud valgustitega. Tänava poolsele piirile on paigaldatud 1,5 m kõrgune puitaed (väravad varustatud fonolukkudega) ja krundi sisepiirile on paigaldatud keevisvõrkaed.

Roosi 49 kinnistule ehitatav korterelamu jätab mulje kui mitmest erinevast mahust koosnevast hoonete kompleksist. Elamu kulgeb risti läbi kinnistu, jagades selle kaheks – parkimisalaks ja haljastatud hoovialaks. Hoovid on ühendatud läbi maja kulgeva trepiga. Peasissepääsud hoonesse ja 19 kohaga parkimisala asuvad põhjapoolsel küljel ning terrassid, rõdud ja laste mänguväljak lõunapoolsel küljel. Krunt piirneb idaküljelt pargiga.

Korterelamus on kokku 12 korterit (2- kuni 5-toalised korterid). Enamus kortereid paikneb põhja-lõuna suunaliselt läbi maja. Lähtudes funktsionaalsusest ja välisest vormist võib elamu jagada kaheks erinevaks mahuks. Ehitusjoonel oleval mahul on kaks põhikorrust, keldrikorrus ja katusekorrus. Igal põhikorrusel on 2 kahetoalist korterit. Katusekorrusel on viietoaline korter. Keldrikorrus on jagatud kaheks, lõunapoolses osas on kahetoaline korter ja põhja pool on panipaigad. Kinnistu sisemuses olev maht on liigendatud kolmeks. Igas liigendatud osas on kaks eraldi sissepääsuga korterit. Korterid paiknevad läbi kahe korruse, eraldi korrustel paiknevad magamistoad ja eluruum koos kööginurgaga ning pesuruumidega. Ülemistelt korrustelt avaneb panoraamvaade Tartu kesklinna suunas.